Free Responsive Html5 Templates

Free olarak dağıttığım alışveriş tasarımının garip bir şekilde bir çok siteye yayılması sonucu Responsive HTML5 Templates listeleri arasına girmiş. Şuan bir çok yabancı siteden giriş var. Aslında responsive şuan yaptığım tasarımlarda en son tercih ettiğim kullanım şekli malesef, nedeni ise özellikle css kısmında çok ciddi sıkıntılar çıkarıyor. Malesef genel olarak baktığımızda da responsive tasarım isteyen müşterilerin biref olarak gönderdikleri ilk bir kaç detayda tasarımın responsive özelliğinin görsel yönden sunumda ve sonrasında onları tatmin etmeyeceğini zaten anlıyoruz. Themeforest’ten satın alıp farklı bir sitem için kullandığım tasarım tam olarak responsive/html5 e uygun mobil ve tabletlerde şahane bir görüntü ortaya çıkartıyor. Her çözünürlükte değişen layout yapısına ise hayran kaldım. Son bir kaç işimizde responsive olarak çalıştık güzel sonuçlar elde etmemize rağmen işin mutfak kısmı normal bir işe göre 3 katı zaman aldı.

Henüz geçmeye hazır olmadığımız bir yapı olarak görüyorum responsive/html5 hem eski mantık görsele dayalı olması hemde şuan bu konuda çalışabileceğimiz çok fazla arayüzcü olmamasından dolayı.

Themeforest için geliştirdiğim tasarımlarda ise aksine çok farklı tarz kullanımı mevcut.

İyi bir tasarım hala gören bir göz, iyi hazırlanmış css/html ile mümkün. Ama zamana ayak uydurmak için yeni tarzlarında kullanımına aşina olmak gerekiyor 🙂

Kolay gelsin.
Turgay Çakır
Art Director

Leave a Reply

* required (will not be published) * required
Post Comment

İLETİŞİMİLETİŞİM
Do you need quickly support ?

Some text here...

* Required
Send Message